Něco z trochu jiného soudku

22. března 2016 v 16:02 | Elianna |  Svěřování se
Zdravím!

Dneska bych Vás ráda více uvedla do mého světa. A to Otaku komunity (a anime a mangy obecně).
Předem zdůrazňuji, že tento článek není pro všechny zajímavý a pokud jste na něj narazili a nemáte ani tucha o tom, o čem se chystám mluvit, či vás toto téma nezajímá, ba naopak odrazuje, přejděte prosím k jinému blogu nebo tento článek přeskočte.
Děkuji.


Srdečně tedy vítám ty, kteří i přes upozornění u článku zůstali. Myslím že bych tedy měla začít.

Když se řekne Anime nebo Manga, mnoho neznalých lidí si řekne "Co to je za čínské pohádky?" Již v této fázi se však celou větou mílí.
A jak moc? Nechte mě Vám to vysvětlit hezky krok za krokem. Nebo jak by se řeklo v angličtině Step by Step.

1.Anime

Určitě většina z vás zná alespoň jedno anime. Ačkoliv nejste fanoušci této tvorby a nijak se o ni nezajímáte, troufnu si říct, že po otázce "Viděl(a) jsi někdy alespoň kousek jednoho anime?" by většina z vás měla zakývat hlavou na souhlas. Většina z vás, kteří máte alespoň 16 let, možná i čerstvých 15 se jistě dívala na hitovou televizi "Jetix", dříve známý jako "Fox Kids".
Pokud vás ani tak nezarazí, že byste spíš měli odpovědět "Ano" a ne "Ne", možná vás přesvědčím o opaku právě teď.
Tak například, každý z vás alespoň JEDNOU (A divila bych se kdyby jen to) musel slyšet, (popřípadě vidět alespoň jeden díl, nebo kousek) Pokemonů. Ano, Pokemoni jsou anime. A ano, mnoho lidí si neuvědomuje, že když začne urážet Otaku za to, že sleduje "Dětské kreslené pohádky", naráží (dalo by se říct asi v 90%) i na sebe, nebo alespoň někoho, v jeho blízkém okolí.
Dost však o "minulosti" a názorech. Vrhněme se tedy, jaké anime bych Vám já doporučila. Předem říkám, že jsem jich zase tak moc neviděla, ale snad si z toho stručného popisu něco vyberete a dáte tomu šanci. A věřte mi, v komunitě s lidmi jako já, si určitě budete moci najít mnoho skvělých přátel!

1. Axis Powers Hetalia

Anime, které je mnoha lidmi odsuzováno. Z jednoho prostého důvodu. Má mnoho dílů a každý z nich má sotva přes pět minut. Chápu, že většina diváků si prostě chce, alespoň na těch dvacet minut, které má většina anime dílů, sednout a v klidu se dívat a ne pořád přepínat mezi díly.
Ačkoliv jsem jeho velkým fanouškem a sama z něj jednu postavu cosplayuji (vysvětleno později), chápu je.
Omlouvou těchto "nedostatků anime" je však nejen úžasné a hlavně vtipné podání státu, zpersonifikovaných jak na dívku, tak na chlapce, ale také si zde lépe představíte mezinárodní vztahy.
Jako příklad si můžeme uvést zpersonifikovaný "Sovětský svaz", který se v Hetalii skládá ze skupiny postav (států).
Neexistuje tedy jedna postava, která by měla sovětskou vlajku, ale jako SSSR se považuje skupina (Samozřejmě že států v SSSR bylo více, než teď uvedu, nebo jsou na obrázku, ale tito byli hlavní). Ruska (Ivan), Ukrajiny (Katyusha), Běloruska (Natalia), Lotyšska (Toris), Polska (Felix) a Estonska (Eduard)
V praxi to pak vypadá asi takto:
Dále tady máme Axis (Jak už napovídá název) a Allies. (pomůcka: WW2 Osa a Spojenci)

I oni mají samozřejmě své personifikace.
(vlevo: Japonsko, uprostřed: Itálie, vpravo: Německo)


A tady jsou Allies (Spojenci)

(Zleva: Rusko, Čína, Amerika, Anglie {Velká Británie}, Francie)

Samozřejmě je tam mnohem více skupin a států, ale to bych musela psát OPRAVDU DLOUHÝ článek a už teď obdivuju ty, kteří se dostali až sem.

Jako další Anime uvedu například: Deadman wonderland, Tokyo Ghoul, Durarara, Free!, Naruto, Diabolik Lovers, One piece, Uta no prince sama a mnoho dalších.

2. Manga


Abych se zbytečně neopakovala, pouze řeknu o co se jedná. Manga je označení pro japonské komixy se specifickým stylem kresby. Například, určitě všichni znáte ony známé "kapičky nervozity" nebo "podivné čáry pod zamělenýma očima a fialovou kolem obličeje" Tak to je přesně to, co se z mangy vytáhlo. Až na to, že taková manga je černobílá a žádné barvy jako červená při červenání, nebo "zelená" při zlosti v ní prostě vidět nejde. Proto jsou zde specifické "mimiky" postav, či již zmíněné pomůcky jako křížet atd.
Mnoho anime je vlastně zfilmovaná manga, takže pokud budete chtít vědět, jestli o něco nepřicházíte zbytečně, přečtěte si mangu. Nedoporučuji však číst mangu a následně sledovat anime, či naopak. U knih to schvaluji, i mangy ne. Z prostého důvodu. Někdy se od sebe OPRAVDU RAZANTNĚ LIŠÍ a to by vás jistě nemálo naštvalo, kdyby vaše postava v manze zůstala sama a v anime si našla přítele, či přítelkyni.


No... Je toho hodně, do jednoho článku toho víc cpát nebudu. Doufám že jsem vás neunudila k smrti a že se našel někdo kdo to dočetl.

Díky a těším se na vás u dalšího článku!
Vaše blogerka Elianna

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fotkyprirody fotkyprirody | Web | 23. března 2016 v 20:15 | Reagovat

mas pekny blog chces sa zapojit do sutaze tak sa mrkni na moj blog viac infa za 5 člankami na mojom blogu :-)

2 Katrin Abigail Katrin Abigail | Web | 29. března 2016 v 19:54 | Reagovat

Moc pěkný článek =) Celkem jednoduše to vysvětluje =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama