Strach a nejistota

29. března 2016 v 21:13 | Elianna |  Svěřování se

Už vám jistě došlo v jakém podkresu se bude článek... A nejen proto, že je v tématu týdne "slepota".

Kdybych měla říct, co je můj největší strach, asi by byla odpověď právě ona.

Není to tak, že bych se snad bála tmy a usínala se světlem (I když se mi to několikrát povedlo nevědomky), ale spíš o to, nedokázat si představit svůj život bez všeho co dělám jen díky zraku.

Ať už je to psaní, chatování, čtení, sledování filmů, nebo prostě možnost dívat se na lidi a svět kolem. Bez zraku bych byla naprosto ztracená.

Špatně se mi popisuje jak to vlastně cítím, protože... někdy to vnímám jako strach, někdy jen jako nejistotu, někdy mi z toho běhá mráz po zádech a někdy mi stačí pár jiných myšlenek a jsem zase v klidu. Zkrátka a jasně, bojím se jí, avšak snažím se na to nemyslet.

Vlastně jsem vždycky obdivovala lidi, kteří byli schopni v tomto "stavu" vyjít ven a jít se projít. JAKOŽE COŽE? Jak sakra ví kde jsou? Že jdou správně? Že jsou tam kde chtějí být? Panebože vždyť Já bez dívání ani nestrčím klíč do zámku! (Ani košili si nezapnu bez dívání, natož tak si poslepu třeba zavázat boty že ano)

Každopádně tyto lidi obdivuju. Protože, jak jsem již zmínila, kdybych JÁ oslepla, můj život by se zhroutil. A to doslova. Nemohla bych dělat nic co mě baví. (Psát, kreslit, číst, sledovat filmy...) Krom toho mám strašně špatnou paměť na obličeje. Ne že bych si lidi nepamatovala, ale často si nedokážu jen tak vybavit jejich obličej. Prostě nic... To mi připomíná mé sny z dětství. Spíš noční můry.

Představte si, že stojíte na místě a s někým si povídáte. V tom lepším případě se nemůžete donutit zvednout hlavu a do obličeje se mu podívat. V tom horším však, hlavu sice zvednete, ale jeho obličej je zakrytý černou skvrnou. Prostě tam není.

Úžasné sny, to vám povím.

Nuže to by bylo vše co jsem o tom chtěla říct mí drazí přátelé.

A jaký máte vy "názor" na slepotu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama