Srpen 2016

Návrat z pohodlí Jižních Čech

28. srpna 2016 v 9:03 | Elianna |  Svěřování se


Tak jsem v pohodě dorazila domů, ke svému notebooku, ke své příjemné měkké posteli, a bordelu v pokoji. (Nebudu se tím tajit, všude je oblečení, takže tady nějak uklizeno není, to ale není podstatné.)

Posledních pár dní jsem strávila v Čechách, přesněji na Šumavě. Pro ty, kteří snad přemýšleli kam a kdy se podívat, vřele doporučuji poslední dny prázdnin právě v tomto okolí.
Navštivte hlavně 'Boubínský prales', který je svým stářím velmi unikátní.

Vše probíhalo hladce, snad jediné co m zamrzelo, (a popravdě mi trochu zkazilo náladu na zpáteční cestě) byl fakt, že jsem byla tak blízko a přesto tak daleko osobě, se kterou se snažím setkat už dobrý rok a půl.
Projíždíme po silnici, vedle odbočka k městu kde bydlí, a rodiče řeknou jejich slavné "Jindy. Příště. Bla bla bla"
Nebyla bych tak zklamaná, kdyby to od sebe nebylo tak daleko jako to je. (Najděte si jak daleko je Zlín-Strakonice)

Ale to není podstatné.

Napsání knihy? Nepředstavitelný úkol

19. srpna 2016 v 12:28 | Elianna |  Svěřování se

Myslím, že většinu lidí z mého kokolí někdy napadla myšlenka o napsání knihy. Ať už to měla být romantická komedie, či, v mém případě, spíše fantasy, popřípadě hororo-fantasy.
Tak či tak, léta plynou a já si pomalu začala uvědomovat, že to tak lehké, jako se to zdálo před pěti lety, není.

1.O čem vlastně chci psát?
Nejčastěji, co pozoruju, se psaním začínají lidi, kteří patří do nějakého fandomu. Ať už Harry Potter, Doctor Who, nebo Supernatural a tak dále.
Protože není nic lehčího, než mít už předchystané postavy, prostředí a "děj", nebo ano?
(Jak jistě víte, já sama píšu fanfiction na anime Hetalia, proto neříkám, že dané lidi odsuzuju, pouze je to můj názor.)
Jsou dva druhy fanfiction jako takových. A to AU a Based on the show.

AU- Alternative Universe. Znamená to, že dané postavy si zachovají většinou pouze jméno a vzhled (ale ani to není pravidlem.)
Pokud tedy budete psát AU na Harryho Pottera, můžete psát naprosto cokoliv. Harry může být doktor v normálním světě, kde potká Hermionu, která bude trpět strašnou nemocí a nakonec se tam připlete Malfoy jako šílený vědec, který Hermionu nakazil. (Zní to jako blbost? Možná, ale jako příklad to stačí.)

2.Pohled holky nebo kluka?

Tohle je otázka, která mě zezačátku prováděla téměř na každém kroku. Chci psát z pohledu holky, nebo kluka?
Ačkoliv jsem holka, často píšu spíš z pohledu kluka. A to ne proto, že bych neměla ráda hlavní hrdinky (nemám), ale přeci jen mi přijde, že kluci dokážou být více... Jak to říct... Dá se s nima dostat do více zákoutí.
Pokud nechápete, ráda vám to vysvětlím.
Vezmeme si například středověk, pokud bych měla psát podle skutečných událostí a vybrat si kluka nebo holku, koho si vyberu? Kluka, a proč? Protože kluk se mohl dostat kamkoliv... (Berte to s nadsázkou)
Holka byla většinou tak hlídaná, že nemohla opustit ani brány města. A pokud se tak stalo, tak utíkala pryč. Kluci prozkoumávali, chodili kam se jim zachce, holky zůstávaly doma.
NEŘÍKÁM, ŽE SE S HOLKOU NEDÁ NIC PSÁT, Z MÉHO POHLEDU POUZE PODOTÝKÁM, ŽE JÁ OSOBNĚ RADŠI PÍŠU ZA KLUKA!

3.Ich nebo Er?

Osobně raději píšu v Ich formě, ale Er se taky nijak nebráním.

Ich, se hodí spíše pokud se opravdu zaměřujete na jednu hlavní postavu, která všechno zažívá "sama". Dobře se tady taky popisují pocity.
Pokud však máte skupinu lidí, doporučuji "Er"... K tomuhle nemám moc co říct. Pokud nevíte co to je, zde je názorná ukázka:

Ich forma: "Viděl jsi někdy něco tak nádherného?" Vylezl jsem na rozpadlou zídku a pomohl příteli vedle mě. Oba jsme se zahleděli na druhou polovinu města. Bohatou, klidnou, neovládanou válkou. Západní Berlín. Při tom pohledu mi poskočilo srdce radostí, načež znova upadlo steskem.
"Je to jako... z filmu..."
"Jo, to je." Přitakal jsem, sahaje si do kapsy pro krabičku cigaret, navlhlé od sněhu. Začínal únor, mrzlo až praštilo, a nám docházely zásoby jídla. Západní Berlín byl něco jako zakázaný ráj. Nikdo z nás, dobrovolníků, se do něj za celou naši službu neměl možnost podívat. Ba ani nakouknout bysme podle příkazů neměli. Ale k čemu byly, když stačilo jít několik desítek metrů za základnu a mohli jste všechno vidět na vlastní oči.

Až nyní, po tolika letech mi došlo, že ona světlá stránka se nám všem z východu jen zdála. Že to byla pouze přetvářka, která nás měla udržet ve stresu. Jako uzavřená zvířata, s výhledem na divočinu. Jako rybka chycená co plastového sáčku, vpuštěná zpět do moře.


Er forma: Skupina mladistvých se rozestoupila do kruhu kolem mrtvého těla a téměř bez dechu sledovali jeden druhého. Každý házel vinu na toho druhého. Jedna dívka se obhajovala tím, že neměla možnost muži v sebevraždě zabránit, protože se v tu chvíli nenacházela ve střešní kavárně, nýbrž dole v klubu. Na to její společník, vysoký, černovlasý muž, čerstvý dvacátník a tím i nejstarší ze skupiny odvětil, že ani on není zodpovědný za smrt onoho chlapce, který nyní ležel pod nimi.
"Někdo ho přeci vidět musel, na schody by se nedostal jen tak..." Ozval se chrastící hlas skrz vysílačku, kterou se skupina spojovala s dvojicí na střeše. Antonio a Harry.
Zatímco Harryho útlé prsty šmátraly po sítí překryté schránce, Antonio seděl kousek od něj a pokoušel se o co nejčistší signál.


Nuže, to by bylo prozatím vše, snad jsem se nějak neztrapnila... No pokud ano, nevadí. Stejně si z toho nic dělat nebudu.


Přeji úspěch v psaní a poslední věc NEBOJTE SE PSÁT! KAŽDÝ NĚCO DOKÁŽE!

Co dělat když se nudíš, aneb... WTF

17. srpna 2016 v 14:43 | Elianna |  Svěřování se

Právě jsem narazila na článek, kde nejmenovaná blogerka "radí jak se zabavit".

Mé očekávání bylo něco jako prosté "Podívej se na film, který ještě neznáš" nebo "Kresli si" a podobně... To, tedy spíš něco podobného tam bylo. Co mě však překvapilo, byla jedna věta.

22.Vyrob koláž se svým idolem

Tak aby bylo jasno, nejsme s Americkém podprůměrném romantickém filmu, abysme měli mít po pokoji koláže svého idola. Promiň holka, ale ještě jsem žádnou z mých známých neviděla, že by měla něco podobného snad jen v deníčku. Natož tak po celém pokoji...

Další věc... Dobře, dejme tomu, že si řeknu, že koláž vyrobím. Kolik hodin mi to zabere? 4-5? To bychom měli, přibližně třetinu volného času (Nepočítejme brzy ráno a pozdě v noci). Takže nejen že si zabiju den tím, že budu dělat koláž svého idola jakobych na něm byla závislá, ale k tomu budu vypadat jako stíhačka. Děkuji, nechci.

23.Jdi so sklepa nebo do garáže, přizvi pár lidí a uspořádej diskotéku. Prostě nějak skákejte do rytmu.

Tohle mě pobavilo. "Prostě nějak skákejte do rytmu". Ne asi. když budu poslouchat hudbu a nebudu umět tančit, budu se plazit po zemi a dělat, že mám epileptický záchvat do rytmu hudby.
Dobře, to jsem trochu přehnala, ale snad mě nějací (trochu pesimisticky založení) lidi pochopí.
Další věc... NEJSME V AMERICKÉM FILMU... Nedokážu si představit, že bych šla jen tak do garáže a napsala kamarádce "Dělám v garáži diskotéku, přidáš se?"

37.Matematika

Tohle nemůže myslet vážně...

Neříkám, že někoho matika nebaví... Ale... Opravdu ji tam napsala? Pochybuju že i ti, kteří matiku umí, si jen tak z nudy sednou a počítají. (Někdo toho možná schopný je, ale uznejte sami... Kdo si jen tak řekne "Sednu si k sešitu matiky a budu jen tak počítat.)

SEZNAM PRO ŠÍLENÉ LIDI!

1.Dej pusu někomu úplně neznámému
Však jasně, a pak si třeba vysluž facku, nebo si poslechni jaký jsi debil a tak. Však svět není dost krutý.

2.Pošli svému nepříteli milostnou SMSku

NEJSME V AMERICKÉM FILMU SAKRA

3.Zaječ si někde mezi lidma


Ehm... Jo... Jasný... Co takhle jít ve Zlíně do Zlatého Jablka a na plné koule tam zaječet? (Btw, jsem ze Zlína)

4.Jdi ven v kostýmu

HAHAHA! Vítejte ve světě Cosplayerů. Ale ne, opravdu nechodím v cosplayi jen tak po městě...

5.Zazpívej si. Nahlas.

Uhm... Tak jo... Zpívat celkem umím, tak proč ne?

6.Pokecej si s neznámým člověkem


Hele kámo, já si sotva pokecám s lidma co znám, nechtěj abych se mísila do života jiných. Není to tak lehké najít si jen tak ze dne na den přátele!

7.Nasedni na bus, cíl neznámý

Tak... kdybych měla tolik peněz, jedu za svojí holkou a ne někam, odkud se sotva dostanu zpět domů, že ano

8.Uspořádej pochod heterosexuálů

...Počkej co to... Cože... proč... Proč by měli mít heteráci pochod? Cože? vysvětlíte mi to někdo prosím? Nějaká hodná duše dolů do komentů? Díky...

9.Pochoduj s cedulí hug free

Eh... ne díky

10. Udělej si tričko s názvem XENOFOB a pod to nakresli prasátko

...COŽE

11. Řekněte rodičům, že je máte rádi a že byste je za nic nevyměnili

Uhm... Jako neříkám, že nemám ráda svoje rodiče... To jako mám... Ale abych jen tak z nudy došla a řekla to?
Někdy třeba dojdu a z ničeho nic je obejmu, to jako ano, ale... tohle mi přijde moc filmové

12. Udělej rozhovor s policajtem/bezdomovcem/rodičem/učitelem...

JSEM SEBEVRAH?!No... Tak to by byly moje reakce. Samozřejmě danou blogerku nijak neurážím, pouze říkám svůj názor a její jí rozhodně neberu.


Homosexualita

15. srpna 2016 v 10:48 | Elianna |  Svěřování se

Jediné, co mě k tomuto tématu napadlo. Homosexualita.

První věc, kterou bych ráda řekla, je že já sama jsem lesba.
Měla jsem sice málo holek, počítejme s touto nynější dvě, ale i tak se jako holka, která se už dostatečně rozhodla prožít svůj život po boku ženy. Nikoliv muže.

"Zkusme změnit názor" mě přivedlo k otázce "Proč tolik lidí odsuzuje homosexualitu?" (A především muži, ale nechci znít jako feministka. Protože to je jiné téma, které nejspíš později rozeberu.)

Jistě většina z vás ví, že homosexualita je pozorována už od věků vzniku planety. (Vždyť mnoho živočichů žije v stejnopartnerském vztahu)
Jenže i tak se najdou lidi, kteří používají dvě nejohranější věty k jejich "Homofobní obhajobě."

1.Homosexualita je nepřirozená

Opravdu? Tak proč jsou v živočišné říši druhy, které také vyhledávají stejné pohlaví? Proč by to byo proti přírodě, když to sama příroda vytvořila? Homosexualita není výmysl člověka. Nikdo nepřišel a najednou neřekl "Víte co? Asi se zamiluju do stejného pohlaví, abych byl něčím odlišný!"

2.Homosexualita je tzv. "přenosná nemoc" Viz. "Nenechte homosexuály adoptovat děti, nebo z nich homosexuály vychovají"

K tomuhle mohu říct jen jedné... COŽE?
Zaprvé, jak asi homosexuál vznikl? Žeby narozením dvěma partnerům? Ženě a Muží? A pokud by opravdu platilo, že dítě vychované homosexuály bude taky homosexuál, tak ať. Neplatí totiž to samé u heterosexuálů? Nedávno jsem četla článek, který mě k tomuto přivedl. Daná osoba totiž napsala:
Pokud je homosexualita přenosná, i heterosexualita je. Jen se podívejte na děti ve školce. Malý chlapeček přijde domů a říká "Dneska jsme měli maškarní ples a moje kamarádka Sára měla krásné princeznovské šaty"
A co je první otázka rodičů? "Ano? A líbí se ti Sára? A bavíte se spolu? A chtěl by sis ji někdy vzít?" (Neříkám všichni, ale rozhodně se pár takových najde.)
Nevychovávají tedy spíše heterosexuálové vyloženě heterosexuály, když už jsme u toho?
Kdyby totiž ten samý kluk přišel a řekl "Ve škole je jeden kluk, který měl dneska hrozně hezké vlasy. Moc mu slušely"
už by se to vztahovalo buď k závidění, nebo homosexualitě.

Mimoto, já sama mám jednu kamarádku, kterou vychovali (prakticky) homosexuálové. A to i její otec (později gay) a matka (později lesba). Většinu času ji vychovala matka s její přítelkyní... A co z toho plyne? Je naprosto normální (chováním), zajímá se výhradně o kluky, nikdy si nestěžovala na to, že neměla "Matku a Otce" a žije s tím v pohodě. Stejně jako její mladší bratr.

3. Homosexuálové více zneužívají své děti (Ano, to si nevymýšlím)

...Tohle je moc. Tahle věta je na mě opravdu moc.

Pokud is někdo myslí, že to že jsou rodiče homosexuálové automaticky znamená, že jsou předurčení k tomu, aby znásilňovali své děti... Prosím... Dejte si facku... Nebo radši dvě... Nebo ponořte hlavu do ledové vody... protože tohle není normální.
Myslím že k tomuto snad ani není co říct... Věta sama o sobě je... na facepalm...

4. Homosexualita je hřích

O tomhle by se dalo polemizovat... V Bibli sice je napsané "Miluj bližného svého" ale současně je tam "Muž neulehne s jiným mužem"...

Já osobně křesťanka ani nic podobného nejsem, takže se v těchto kruzích neorientuju. Proto můžu dodat jen to, že pokud si někdo myslí, že je homosexualita hřích, ať si to klidně myslí. Jenže nežijeme v době středověké inkvizice, aby se za lásku ke stejnému pohlaví trestalo.

Takových věcí je okolo tohoto tématu spousta. Dalo by se o tom povídat a psát snad do nekonečna...
Pro ukázku to však stačí...

Na konec článku, zdravím všechny z LGBT komunity, jakožto jedna z nich a TI, kteří se ještě stále bojí říct světu koho milují, protože si připadají "Jiní"... Přestaňte s tím a s pravdou ven! Nikdo Vám nijak neublíží! A pokud se někdo ohradí, pošlete ho si třeba schladit hlavu, protože když není teplý, tak nejspíš má studenou rád ne?

ZKUSME ZMĚNIT NÁZOR!


V dnešní době je všechno umění viz.Rupturalismus

3. srpna 2016 v 12:56 | Elianna |  Recenze na vše k čemu mám co říct

Osobně se nijak neorientuju v nejnovější módě, či umění, takže tento článek bude pouze "Proč se mi to nelíbí" z mého pohledu.


Určitě jste i vy jednou měli tu náladu, že jste nakreslili barevnou čárku na bílý papír, a pak zadržujíc smích, jste papír zvedli a řekli něco jako "Je ze mě Picasso" Nebo jste ze srandy zabřinkaly na klávesy a pyšně jste pronesli "Jsem nový Mozart". Kdo to nedělal? A někdy stále nedělá?

Aby to nevyznělo, že Rupturalismus odsuzuji, sama řeknu, že nápad je to celkem hezký. Jen mi přijde hloupý. (Možná to někteří lidi nepochopí, jak je to myšleno, ale já sama to chápu.)
Představte si, že za pár let uvidíte starý dům s opadanou omítkou, vezmete foťák a uděláte fotku. Tu pak pověsíte do muzea a nazvete to "Stáří". Ano jistě, dalo by se v tom najít nějaké "spojení"... Ale opravdu to musí být dílo za nevyčíslitelnou hodnotu?
O černé tečce na bílém plátně nebudeme mluvit.

Abych ale nezakecala ten Rupturalismus. Jejich hlavní věta je "Jistě už každému z vás někdy spadl telefon a takto se roztříštil" (Něco takového.)
OMLOUVÁM SE VÁM UMĚLCI, ALE NĚKTEŘÍ LIDI SI SVÝCH MOBILŮ VÁŽÍ A NENECHAJÍ JE SPADNOUT NA ZEM. DĚKUJI.
Myslím to naprosto vážně, mně se nikdy nestalo, že by mi pokřupal display. Je fakt, že můj mobil má trochu odlouplou spodní destičku, skrz kterou strkáte nabíječku, ale to není vůbec vidět.

Další věc, KOHO TO PODLE NICH MÁ OSLOVIT (?)

Má to oslovit mladé lidi, aby se pokusili svůj mobil co nejvíce rozbít a vytvořit tak nový design? Výrobce mobilů, aby vyrobili nerozbitné sklíčka? (A podotýkám, že existuje tzv. tvrzené sklo, které vám zachrání mobil, pokud už jste tak neohleduplní a necháte ho někde spadnout.)
Nebo je to prostě "Novinka, která se 100% uchytí u mladých lidí"?
Tak jako tak, podle mého názoru se na to moc lidí nechytí. Možná ze zvědavosti, z "obdivu" jak realisticky obrazy vypadají, či se snad najde malé procento populace, která to bude považovat za "Novodobé umění".

Ať už to bude jakkoliv, podle mě to upadne stejně rychle jako to vzniklo. A to nechci znít jako pesimista.

A co VY a Rupturalismus? Líbí se vám? A proč?