Homosexualita

15. srpna 2016 v 10:48 | Elianna |  Svěřování se

Jediné, co mě k tomuto tématu napadlo. Homosexualita.

První věc, kterou bych ráda řekla, je že já sama jsem lesba.
Měla jsem sice málo holek, počítejme s touto nynější dvě, ale i tak se jako holka, která se už dostatečně rozhodla prožít svůj život po boku ženy. Nikoliv muže.

"Zkusme změnit názor" mě přivedlo k otázce "Proč tolik lidí odsuzuje homosexualitu?" (A především muži, ale nechci znít jako feministka. Protože to je jiné téma, které nejspíš později rozeberu.)

Jistě většina z vás ví, že homosexualita je pozorována už od věků vzniku planety. (Vždyť mnoho živočichů žije v stejnopartnerském vztahu)
Jenže i tak se najdou lidi, kteří používají dvě nejohranější věty k jejich "Homofobní obhajobě."

1.Homosexualita je nepřirozená

Opravdu? Tak proč jsou v živočišné říši druhy, které také vyhledávají stejné pohlaví? Proč by to byo proti přírodě, když to sama příroda vytvořila? Homosexualita není výmysl člověka. Nikdo nepřišel a najednou neřekl "Víte co? Asi se zamiluju do stejného pohlaví, abych byl něčím odlišný!"

2.Homosexualita je tzv. "přenosná nemoc" Viz. "Nenechte homosexuály adoptovat děti, nebo z nich homosexuály vychovají"

K tomuhle mohu říct jen jedné... COŽE?
Zaprvé, jak asi homosexuál vznikl? Žeby narozením dvěma partnerům? Ženě a Muží? A pokud by opravdu platilo, že dítě vychované homosexuály bude taky homosexuál, tak ať. Neplatí totiž to samé u heterosexuálů? Nedávno jsem četla článek, který mě k tomuto přivedl. Daná osoba totiž napsala:
Pokud je homosexualita přenosná, i heterosexualita je. Jen se podívejte na děti ve školce. Malý chlapeček přijde domů a říká "Dneska jsme měli maškarní ples a moje kamarádka Sára měla krásné princeznovské šaty"
A co je první otázka rodičů? "Ano? A líbí se ti Sára? A bavíte se spolu? A chtěl by sis ji někdy vzít?" (Neříkám všichni, ale rozhodně se pár takových najde.)
Nevychovávají tedy spíše heterosexuálové vyloženě heterosexuály, když už jsme u toho?
Kdyby totiž ten samý kluk přišel a řekl "Ve škole je jeden kluk, který měl dneska hrozně hezké vlasy. Moc mu slušely"
už by se to vztahovalo buď k závidění, nebo homosexualitě.

Mimoto, já sama mám jednu kamarádku, kterou vychovali (prakticky) homosexuálové. A to i její otec (později gay) a matka (později lesba). Většinu času ji vychovala matka s její přítelkyní... A co z toho plyne? Je naprosto normální (chováním), zajímá se výhradně o kluky, nikdy si nestěžovala na to, že neměla "Matku a Otce" a žije s tím v pohodě. Stejně jako její mladší bratr.

3. Homosexuálové více zneužívají své děti (Ano, to si nevymýšlím)

...Tohle je moc. Tahle věta je na mě opravdu moc.

Pokud is někdo myslí, že to že jsou rodiče homosexuálové automaticky znamená, že jsou předurčení k tomu, aby znásilňovali své děti... Prosím... Dejte si facku... Nebo radši dvě... Nebo ponořte hlavu do ledové vody... protože tohle není normální.
Myslím že k tomuto snad ani není co říct... Věta sama o sobě je... na facepalm...

4. Homosexualita je hřích

O tomhle by se dalo polemizovat... V Bibli sice je napsané "Miluj bližného svého" ale současně je tam "Muž neulehne s jiným mužem"...

Já osobně křesťanka ani nic podobného nejsem, takže se v těchto kruzích neorientuju. Proto můžu dodat jen to, že pokud si někdo myslí, že je homosexualita hřích, ať si to klidně myslí. Jenže nežijeme v době středověké inkvizice, aby se za lásku ke stejnému pohlaví trestalo.

Takových věcí je okolo tohoto tématu spousta. Dalo by se o tom povídat a psát snad do nekonečna...
Pro ukázku to však stačí...

Na konec článku, zdravím všechny z LGBT komunity, jakožto jedna z nich a TI, kteří se ještě stále bojí říct světu koho milují, protože si připadají "Jiní"... Přestaňte s tím a s pravdou ven! Nikdo Vám nijak neublíží! A pokud se někdo ohradí, pošlete ho si třeba schladit hlavu, protože když není teplý, tak nejspíš má studenou rád ne?

ZKUSME ZMĚNIT NÁZOR!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 10:59 | Reagovat

Nevím, proč stále tolik lidí odsuzuje homosexualitu. Člověk si nevybírá, do koho se zamiluje. Jak může někdo odsuzovat člověka za to, že miluje?

2 A. l Our-Health.blog.cz A. l Our-Health.blog.cz | Web | 15. srpna 2016 v 11:05 | Reagovat

Taky nechápu soudobý pohled na homosexualitu, je to každého věc.

3 Sonya Sonya | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 11:14 | Reagovat

Zaostalosť a xenofóbia - co to jeee, to je niečo iné než ja, okamžite to zatracujme - vládnu svetu. Neviem, či vieš, ale u nás v Blave bol nedávno Dúhový pochod, kde paralelne s priaznivcami homosexuálov vystupovali Kotlebovi náckovia a jeden z nich tam vykrikoval: "Nepotrebujeme, aby sa nám tu prechádzali nejakí buzeranti!" Skoro som zožrala televízor. A ľudia toto volia... pretože majú rovnaký názor. Primitívni hajzli.
No, ale to som si zase akurát zvýšila tlak - k článku som chcela napísať, že všetky tie názory som počula a je mi z nich na tyčku :-! Myslím, že začnem ísť proti heterákom, pretože sama som bisexuálka a oni nemajú právo byť iní ako ja!!! Absurdné.
Inak ale na to, že som z menšieho mesta a s bývalkou sme sa tu slobodne premávali, nejaké negatívne reakcie neboli. Len prevolania typu: "Ony sú gejošky!" :-D
Ach jo. Čo s ľudskou hlúposťou?

4 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 11:37 | Reagovat

[1]:To už má lidstvo v sobě zakořeněné. Je tto u většiny. Nedokážeme to prostě pochpit. Hlavně toleranci

5 Gipsík Gipsík | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 11:47 | Reagovat

S článkem nemůžu než souhlasit :) Tohle jsou přesně argumenty, které taky používám, když se setkám s někým, kdo není tak úplně smířený s tím, že preferuji ženy před muži :) Mimochodem, v sobotu jsem byla na Prague Pride a dlouho jsem nezažila nic tak úžasného, připadala jsem si po dlouhé době mezi lidmi skutečně bezvýhradně ,,přijata"... A měli tam jeden plagát, s kterým se můžu bezpodmínečně ztotožnit:

MILUJI SVOU ORIENTACI...

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 15. srpna 2016 v 11:57 | Reagovat

Myslím, že jsi vedle jak ta jedle s tím, že homosexualita je odsuzovaná. Já aspoň žiju v prostředí, kde když si dovolíš zkritizovat homosexuály jsi skoro jako vrah :/ Je to takové až nezdravě fanatické. Poznala jsem druhou stránku pohledu na homosexuály a nelíbí se mi stejně jako homofobie. Všeho moc škodí. Možná proto jsem k tomuto tématu skeptická. Je to tím, že neznám osobně jediného homosexuála, který by se svou orientací nechlubil. :/

1, homosexualita je přirozená věc. Hlavně je to vidět u ptáčků. Soci se porvou o samičku, vítěz s ní naklade vajíčka a pak z padesáti případů uteče za svým sokem stavět si hnízdo. U druhů, které jsou v páru až do smrti je to podobné. Například labuťáci.

2, no ono se ještě nezjistilo, zda to na dospěláka, který byl vychováván homosexuálním párem, mělo nějaký vliv, protože tento typ rodiny tu není moc dlouho, aby už ty děti byly dospělé. Není to narážka, ale já k tomu zatím moc nemám názor, dokud ty první děti v těchto rodinách nedospějí. A pak je to otázka společnosti. Lidi na tohle nejsou připraveni a tak si tyto děti užijí ve škole spousty šikany. Protože děti obecně  tolerantní nejsou. Do toho dorostou (snad).
Protiřečíš si protože jako homosexuála, tak heterosexuála vychovat nelze. Prostě buď jím je nebo není.  To se týká i případu tvé kamarádky. Jak jako "později gay/lesba"? Buď jimi byli už od narození a potlačovali to nebo to jenom předstírají.

3, souhlasím s tebou bez námitky. Jen chci říct, že když zneužívají heterosexuálové, proč by nemohli homosexuálové. Jsou to taky lidi a mají své temné stránky. Rozhodně nejsou všichni svatí, jak se tato komunita prezentuje.

4, Bibli jsem nečetla a i když věřící jsem, takové ty kecy o homosexualitě a antikoncepci mě nechávají chladnou. Je jiná doba, jiné hodnoty a církev už je dávno pasé (po morální stránce bohužel), ale co vím, v katolické církvi se dějí změny, takže to směřuje k lepšímu. Rozhodně ti nikdo dnes z kazatelny nebude zakazovat spát s jinou ženou.

Můj názor se nemění. Asi do patnácti jsem k tomu byla otevřená, ale pak jsem poznala jisté homosexuály, kteří nosí nosánky nahoru, prezentují se jako ti nejlepší, neumí přiznat chybu jako lidé a kdokoliv kdo má jakoukoliv logickou a slušně podanou námitku nebo poznámku, ignorují. A protože vycházím z velké části ze svých zkušeností, budu tuto komunitu vidět jako bandu nafrněnců, kteří se neumí zabývat ničím jiným než svou orientací a problémy, které je třeba zatím ani nepotkaly jen o nich slyšeli. Je mi jedno, kdo co je, ale podporovat homosexuály nebudu. Jako v čem? Klidně se zastanu někoho na kom jsou porušována lidská práva, ale do hloupých diskuzí o pomluvách a "nepřijímání" okolního světa do toho nejdu. Jsou důležitější věci na světě.
Abych byla upřímná, přes blog jsem poznala jednoho gaye, který mi byl sympatický. Jeho blog byl takový deníčkový, čtivý, psával o svých zažitcích a historkách z dětství. Psal o každodenním životě a kdyby nebylo těch slovních obratů jako "s přítelem" a doplňujících fotografii, nikdy bych si nemyslela, že patří k menšinové orientaci. A tak by to mělo být. Koho má co zajímat orientace v běžném životě? Je důležitá jen když si hledáš partnera a to necpeš všem.
Svým způsobem jsem racionalistka v davu emocionálně vyblitých humanistů, taky se svou logikou a jasným pohledem na věc nejsem tolerována. Dalo by se říct, že budeme na stejné lodi. ;)

7 Maya Maya | Web | 15. srpna 2016 v 17:03 | Reagovat

Tvůj článek se mi velmi líbí. Píšeš chytlavě a rozumně, to se mi líbí, a zároveň jsi natrefila na mé "oblíbené" téma. Jsem bisexuálka a občas mám chuť někomu nabít za za takové ty hloupé a nesmyslné kecy, ke kterým ses v tomto článku vyjadřovala se svým vlastním názorem. Je 21. století, ale i přesto se stále najdou lidé, kteří odmítají jiné věci, nežli "standard"...

8 Eluš-chan Eluš-chan | 15. srpna 2016 v 21:30 | Reagovat

[7]: Díky, jsem ráda, že ti přijde článek chytlavý (a rozumný taky). Jak jsi řekla, všichni očekávají onen "standard", jenže kdo kdy o heterosexualitě řekl že "standard" je? :) Ale to bych se vracela k vysvětlování v článku

9 Sabča Sabča | Web | 15. srpna 2016 v 23:30 | Reagovat

Já homosexuály neodsuzuju. Jsou to přece normální lidi, kteří nic špatného neprovedli :-) a jak jsem říkala svému oblíbenému zpěvákovi: být homosexuál neznamená být vrah Ať každý žije tak, aby byl šťastný

10 Jana Jana | E-mail | Web | 16. srpna 2016 v 11:52 | Reagovat

A co teprve BDSM homosexuální páry ... :D Ale po zkušenosti, že můj ex byl transexuál tyto lidi, bohužel, nevyhledávám. Přestože mne víceméně vychovali gayové, tak po zkušenosti a silném citovém zážitku prostě LGBT komunitu nevyhledávám - tedy, abych byla upřímná, lesbičky mi nevadí, pokud jsou na stejné úrovni jako já (nejsou Paní, Mistress nebo tak), problém mám spíše s muži - ošklivý a sobecký názor, ale je to tak no .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama