V dnešní době je všechno umění viz.Rupturalismus

3. srpna 2016 v 12:56 | Elianna |  Recenze na vše k čemu mám co říct

Osobně se nijak neorientuju v nejnovější módě, či umění, takže tento článek bude pouze "Proč se mi to nelíbí" z mého pohledu.


Určitě jste i vy jednou měli tu náladu, že jste nakreslili barevnou čárku na bílý papír, a pak zadržujíc smích, jste papír zvedli a řekli něco jako "Je ze mě Picasso" Nebo jste ze srandy zabřinkaly na klávesy a pyšně jste pronesli "Jsem nový Mozart". Kdo to nedělal? A někdy stále nedělá?

Aby to nevyznělo, že Rupturalismus odsuzuji, sama řeknu, že nápad je to celkem hezký. Jen mi přijde hloupý. (Možná to někteří lidi nepochopí, jak je to myšleno, ale já sama to chápu.)
Představte si, že za pár let uvidíte starý dům s opadanou omítkou, vezmete foťák a uděláte fotku. Tu pak pověsíte do muzea a nazvete to "Stáří". Ano jistě, dalo by se v tom najít nějaké "spojení"... Ale opravdu to musí být dílo za nevyčíslitelnou hodnotu?
O černé tečce na bílém plátně nebudeme mluvit.

Abych ale nezakecala ten Rupturalismus. Jejich hlavní věta je "Jistě už každému z vás někdy spadl telefon a takto se roztříštil" (Něco takového.)
OMLOUVÁM SE VÁM UMĚLCI, ALE NĚKTEŘÍ LIDI SI SVÝCH MOBILŮ VÁŽÍ A NENECHAJÍ JE SPADNOUT NA ZEM. DĚKUJI.
Myslím to naprosto vážně, mně se nikdy nestalo, že by mi pokřupal display. Je fakt, že můj mobil má trochu odlouplou spodní destičku, skrz kterou strkáte nabíječku, ale to není vůbec vidět.

Další věc, KOHO TO PODLE NICH MÁ OSLOVIT (?)

Má to oslovit mladé lidi, aby se pokusili svůj mobil co nejvíce rozbít a vytvořit tak nový design? Výrobce mobilů, aby vyrobili nerozbitné sklíčka? (A podotýkám, že existuje tzv. tvrzené sklo, které vám zachrání mobil, pokud už jste tak neohleduplní a necháte ho někde spadnout.)
Nebo je to prostě "Novinka, která se 100% uchytí u mladých lidí"?
Tak jako tak, podle mého názoru se na to moc lidí nechytí. Možná ze zvědavosti, z "obdivu" jak realisticky obrazy vypadají, či se snad najde malé procento populace, která to bude považovat za "Novodobé umění".

Ať už to bude jakkoliv, podle mě to upadne stejně rychle jako to vzniklo. A to nechci znít jako pesimista.

A co VY a Rupturalismus? Líbí se vám? A proč?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama