Stáří=Moudrost (?)

21. září 2016 v 16:57 | Elianna |  Svěřování se
Výsledek obrázku pro youth and old age

Nejsnadnější způsob jak ztratit důvěru a úctu mladých je dávat jim nekonečné rady.
Dovolím si danou větu trochu poupravit... "Nejsnadnější způsob jak ztratit důvěru mladých je neustálé omezování toho, že mladí jsou."
Nebo-li. Každý člověk byl jednou mladý. Prošel si jak prvotními vzdory, ať už šlo o odmítání špenátu, zelí, masa, nebo zeleniny, přes pubertální nenávist ke všemu/všem okolo, po komentování chování mladší generace. Je to prostě fakt, a ten se nedá odepřít.
Proč ale mají starší generace potřebu omezovat, okřikovat a komentovat generace mladší? Nemají snad staří lidé nic jiného na práci, než pokřikovat na děti, co si hrají na hřišti ve 3 odpoledne? Já to ve svém ranném dětství zažívala prakticky denně a vězte, že to na jednu stranu byla sranda, no na druhou to velmi mrzelo. Byli jsme přeci na hřišti, a na hřišti se má hrát, nebo ne?
Chápu, že mají někteří problém, když jim spí mimino v pokoji, který je na stranu k hřišti a tak nás poprosí (To se mi stalo asi dvakrát) abysme se ztišili. Ale staří lidi? Ano, rozumím, chtějí mít klid, ale proč se teda stěhují do bytu, který je u hřiště? Neříkám, že mají vybírat podle toho, ale měli by být trochu ohleduplní i k nám, dětem.
Jelikož je náš dům plný starých lidí, jsem už celkem otrkaná, co se narážek týkalo. Tuhle chodíme pozdě domů, tuhle s sebou neseme bláto, tuhle běháme po schodech... NO A CO?
Pozdě domů? Jestli bylo podle nich devět hodin večer, kdy sotva zalezlo slunce, byly prázdniny, a my byli celý den venku pozdě, holt bylo. Copak je jejich starost, kdy se vracíme domů?
Nosíme bláto... No dobře, není příjemné, když vyjdete z bytu a první co vidíte je šlápota, nebo kus bláta. Je jasné, že to nikdo nechce uklízet za někoho jiného... Ale co dělali oni když byli děti? Seděli v bílém oblečení uprostřed prázdna a hráli si s panenkou? Aby si neušpinili šatičky ani smítkem prachu?
Měli byste se chovat dospěle.

Opravdu? Tak dobře. Chci být venku? Budu. Chci si dělat co chci? Budu. Chci ti nadávat? Budu. Chci ti rozkazovat? Budu. Chci chodit s kým chci? Ovšem že budu. Jsem přece dospělý ne?
Za našeho mládí za námi chodili kluci sami, když jsme se jim líbily.
Drazí staří přátelé, tohle vykládejte klukům, ne holkám. Copak MY můžeme za to, že se nám kluci nevyznají sami? (Z mého pohledu mi to nevadí, jsem přeci jen na holky...)

A abychom MY holky chodily za klukama a vyznávali lásku, nechaly se odkopnout a nazvat krávami a podobně? Poslouchat posměšky, pomluvy a dál? No to určitě.

Ale to bych musela pokračovat do nekonečna...

Tímto to tedy ukončím, snad jsem nikoho moc neurazila, ale jestli ano, tak je to jeho problém. My mladí si z toho přeci hlavu neděláme ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama