Listopad 2016

Viděli jste?

26. listopadu 2016 v 11:29 | Elianna |  Recenze na vše k čemu mám co říct
Když už jsem se tak rozepsala, napadlo mě poradit vám alespoň jeden z mých oblíbených filmů. (A že jich moc není)

Se7en
Detektivka týkající se sedmi smrtelných hříchů, s Bradem Pittem a Morganem Freemanem v hlavních rolí detektivů, vyšetřujících sedm vražd. Děj se příjemně natahuje a zase zrychluje a pokaždé je na co se dívat. Scénky jsou chytlavé, málokdy mi něco přišlo jako tzv. filler, a musím říct, že napětí jsem cítila i když jsem film viděa už po několikáté. Opravdu doporučuji každému, kdo rád detektivky, ale i těm kterým tohle téma nic neříká, protože i oni by mohli u tohoto filmu říct "Jo, líbilo se mi to."
  1. Pýcha
  2. Lakomství
  3. Závist
  4. Hněv
  5. Smilstvo
  6. Obžerství
  7. Lenost
Opravdu dechberoucí zpracování detektivního případu. Když už čekáte, že bude vše vyřešeno, najednou se něco zvrtne. A kdo by čekal že vrah bude někdo, kdo byl tak blízko a přitom nikdy na dosah?
Vydejte se se zkušeným detektivem, a jeho mladším společníkem po stopách sadistického vraha sedmi lidí, podle jejich hříchů.
(Zdroj: Youtube kanál Movieclips Trailer Vault)

Srdce z kovu a plíce z papíru

26. listopadu 2016 v 9:54 | Elianna |  Svěřování se
Související obrázek
(zdroj: popsnip.com)

Je pozoruhodné, jak hlídané a přesto nehlídané kouření u nezletilých je. Jako hlavní zlom je podle mě samotné vyřčení věty jako "Kouřit se smí od 15, ale kupovat cigarety až od 18".
Chápu, že je to myšleno tak, že pokud máte svolení rodičů (Chtěla bych vědět, kolik takových je... Ale i v mém okolí je alespoň jedna holka).

Ale proč že o tomhle vlastně píšu?

Sama jsem kuřák, a moc dobře vím, že mi kouření škodí a akorát mi zhoršuje už tak podivuhodně udržované zdraví.
Je to však pocit uklidnění a zabavení co mě nutí pokračovat.

Čekám na někoho- zapálím si.
Mám čas před nějakou domluvenou "schůzkou"- zapálím si
Někdo si zapálí přede mnou a já vím, že mám taky- zapálím si

Je to spíš vybetonovávání času, když bych to takhle řekla. Je pravda, že kouřím vcelku hodně (Tím nemyslím několik krabiček denně, to zase ne), ale to víte, když můžu, tak můžu.

Ani nevím, jak je možné, že jsem zrovna já začala kouřit. Od dětství jsem k tomu měla odpor, nikdy jsem na to nesáhla, a pak to přišlo. První "štípnuté" cigarety od mámy, pak si to necháte kupovat staršími, a na konec sejdete prakticky kamkoliv ve městě a koupíte si sami.

Můj názor na kouření, je asi takový, že bych nedovolila kouřit dětem pod 15. Jednak v tomhle věku už alespoň trochu přemýšlíte jako dospívající (tedy, měli byste) a taky jste za sebe zodpovědní o něco víc, jelikož máte občanku a nějakou tu zodpovědnost, tak co? Je na vás, jestli si zapálíte v 13, 15, nebo v 18, popřípadě to nezkusíte vůbec.

Je jen jedna věc, kterou bych chtěla poprosit všechny ty nekuřáky, kteří proti nám něco mají...

Podívejte se, existují i ohleduplní kuřáci, a to, že potkáte s prominutím blbečka, který není ochotný od vás odstoupit když si zapálí ani když ho slušně požádáte, je prostě normální. Na druhou stranu, pokud máte takový problém s kouřením, proč se nám nevyhýbáte? (Samozřejmě pokud to jde). Jenže uznejte, to že jste v parku, kde se normálně může kouřit a nikde není napsané že ne, a vy si tam projedete kočárkem a sednete si na lavičku vedle skupinky kouřících lidí (Ano, stalo se mi to, a ne jednou) a najednou se rozhodnete na ně peskovat aby to típli, že VY to nebudete čichat? No dobře, tak se seberte a vypadněte na druhou stranu parku. Tak už to jaksi nedosáhne. O kuřáckých kavárnách a podobně se bavit nebudu, tak je to prostě jasné.

Nuže, snad nezním jako jednostranný radikál, ale je to prostě můj osobní názor.

Hezký den přeje Eluš.

Blbost nemá mezí, ale to je na ní nejlepší

19. listopadu 2016 v 20:30 | Elianna |  Svěřování se
(zdroj: Youtube kanál Opream)

Projíždím tak FB a narazím na video. Tak si říkám, co to sakra je? Už název What happens if you scream out of window in Sweden at night mě celkem uchvátil. Nuže? Co se stane?
A tak, milí čtenáři, se s vámi podělím o.... "kulturní vložku do mysli"...

A na konec pár otázek...

Chtěli byste to zažít?

Co byste udělali, kdyby vás něco podobného probudilo?
A) Šel (Šla) bych se jen podívat
B)Zacpal(a) bych si uši
C)Přidal(a) bych se
Tak snad jsem vás alespoň pobavila a představila vám něco nového.


Americké volby, aneb "Ty víš kdo"

11. listopadu 2016 v 9:57 | Elianna |  Svěřování se
Jako první bych chtěla upřesnit, že jsem jen 16-ti letá češka, "Které do toho prakticky nic není". Ovšem i nás se to týká, a navíc je svoboda slova, takže koho zajímá co napíšu.
This file photo shows a combination of file photos of Republican presidential hopeful Donald Trump and his Democratic rival Hillary Clinton
(zdroj: stránky BBC)

Ačkoliv by se dalo říct, že se mě tohle téma zase až tak nedotýká, přeci jen mi bude za necelé dva roky 18 a budu i já "Povinna" trochu se o politiku zajímat.

Když se podíváme na výsledky voleb Amerického prezidenta 2016, většina z nás se asi chytá za hlavu a buďto Ameriku lituje, nebo na ni nadává. (Ovšem, najdou se jedinci, kteří jásají radostí, nebudu z toho dělat černé a bílé, ale alespoň v mém okolí jsou všichni "Na straně Clintonové")

Volbám také nepřispívá současná krize s uprchlíky... Stejně jako ostatní státy, i Amerika se s nimi musí potýkat a tak (podle mého názoru) je hlavní věc, kterou od prezidentů očekávali voliči, jejich postavení právě k tomuto tématu.

"WE NEED TO BUILD A WALL AND IT HAS TO BE BUILD QUICKLY."


Je mi líto, že Amerika zvolila za svého prezidenta někoho, kdo uráží ženy a je podle mě striktní rasista.
Chápu, je možné že nějaká část mexičanů, jde do USA jen s vidinou, získat tam tisíce dolarů na prodeji drog a tak podobně, jenže nemůžeme přeci všechny házet do jednoho pytle.
Vybudovat zeď? Budeme si tady hrát na WW2 a postavíme "Americkou zeď"? Jak si představuje, že by to vypadalo?

Musím říct, že jsem vcelku nestranná, oba mají své mouchy... I Hillary není úplný svatoušek, ale aby Ameriku (A tím pádem skoro "celý svět") řídil někdo jako Donald Trump?
Byla bych vděčná, kdybysme se nemuseli bát toho, že přijde Třetí Světová válka, ale kdo ví? Amerika a Rusko... Dvě největší velmoci...
Nebudu ale 'předpovídat budoucnost' a stejně tak by neměl nikdo jiný. Zdá se, že se s tím budeme muset vypořádat všichni. A ten, kdo říká, že NÁS se americké volby netýkají... prosím... vždyť nás se týká i to, že v Americe vyroste strom. Amerika, je dnešní tahoun a bez ní by Evropa nebyla taková, jaká je. (Tím nechci říct, že by byla horší, ale vezměte si, kolik Američanů jezdí do Evropy v dovolenkářské době... Nakupovat, někteří se přijdou podívat na památky, jezdí na poznávací zájezdy, studenti z Ameriky jezdí sem, do Evropy, aby se něco naučili.)

Když ale chce Amerika sem, proč nepustí nás tam? To je otázka, kterou by měli voliči asi hodně zvážit...

Popravdě, kdyby se mělo vzít kolik lidí je "Rodilý američan" kolik by jich asi bylo? Vždyť jen z tehdejšího československa jich do USA uteklo několik tisíc. V roce 2000 to bylo dokonce více než 1,2 milionů Čechů.

Takže na co si tady budeme hrát? Že nepustíme do země Mexikánce? Dobře. V tom případě vyhodíme ale všechny, kteří nejsou "čistokrevní američani". Nuže? Kolik jich tam zbyde? Několik milionů?

Výsledek obrázku pro hetalia alfred f jones
(zdroj: Weheartit.com)