Americké volby, aneb "Ty víš kdo"

11. listopadu 2016 v 9:57 | Elianna |  Svěřování se
Jako první bych chtěla upřesnit, že jsem jen 16-ti letá češka, "Které do toho prakticky nic není". Ovšem i nás se to týká, a navíc je svoboda slova, takže koho zajímá co napíšu.
This file photo shows a combination of file photos of Republican presidential hopeful Donald Trump and his Democratic rival Hillary Clinton
(zdroj: stránky BBC)

Ačkoliv by se dalo říct, že se mě tohle téma zase až tak nedotýká, přeci jen mi bude za necelé dva roky 18 a budu i já "Povinna" trochu se o politiku zajímat.

Když se podíváme na výsledky voleb Amerického prezidenta 2016, většina z nás se asi chytá za hlavu a buďto Ameriku lituje, nebo na ni nadává. (Ovšem, najdou se jedinci, kteří jásají radostí, nebudu z toho dělat černé a bílé, ale alespoň v mém okolí jsou všichni "Na straně Clintonové")

Volbám také nepřispívá současná krize s uprchlíky... Stejně jako ostatní státy, i Amerika se s nimi musí potýkat a tak (podle mého názoru) je hlavní věc, kterou od prezidentů očekávali voliči, jejich postavení právě k tomuto tématu.

"WE NEED TO BUILD A WALL AND IT HAS TO BE BUILD QUICKLY."


Je mi líto, že Amerika zvolila za svého prezidenta někoho, kdo uráží ženy a je podle mě striktní rasista.
Chápu, je možné že nějaká část mexičanů, jde do USA jen s vidinou, získat tam tisíce dolarů na prodeji drog a tak podobně, jenže nemůžeme přeci všechny házet do jednoho pytle.
Vybudovat zeď? Budeme si tady hrát na WW2 a postavíme "Americkou zeď"? Jak si představuje, že by to vypadalo?

Musím říct, že jsem vcelku nestranná, oba mají své mouchy... I Hillary není úplný svatoušek, ale aby Ameriku (A tím pádem skoro "celý svět") řídil někdo jako Donald Trump?
Byla bych vděčná, kdybysme se nemuseli bát toho, že přijde Třetí Světová válka, ale kdo ví? Amerika a Rusko... Dvě největší velmoci...
Nebudu ale 'předpovídat budoucnost' a stejně tak by neměl nikdo jiný. Zdá se, že se s tím budeme muset vypořádat všichni. A ten, kdo říká, že NÁS se americké volby netýkají... prosím... vždyť nás se týká i to, že v Americe vyroste strom. Amerika, je dnešní tahoun a bez ní by Evropa nebyla taková, jaká je. (Tím nechci říct, že by byla horší, ale vezměte si, kolik Američanů jezdí do Evropy v dovolenkářské době... Nakupovat, někteří se přijdou podívat na památky, jezdí na poznávací zájezdy, studenti z Ameriky jezdí sem, do Evropy, aby se něco naučili.)

Když ale chce Amerika sem, proč nepustí nás tam? To je otázka, kterou by měli voliči asi hodně zvážit...

Popravdě, kdyby se mělo vzít kolik lidí je "Rodilý američan" kolik by jich asi bylo? Vždyť jen z tehdejšího československa jich do USA uteklo několik tisíc. V roce 2000 to bylo dokonce více než 1,2 milionů Čechů.

Takže na co si tady budeme hrát? Že nepustíme do země Mexikánce? Dobře. V tom případě vyhodíme ale všechny, kteří nejsou "čistokrevní američani". Nuže? Kolik jich tam zbyde? Několik milionů?

Výsledek obrázku pro hetalia alfred f jones
(zdroj: Weheartit.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V. V. | 11. listopadu 2016 v 11:15 | Reagovat

Psala jsem ti tu komentář, bohužel se neodeslal a smazal se, takže už to nebudu vypisovat. Jen ti poradím... přečti si něco z jejich kampaní, trošku se vzdělávej, koukni na jejich projevy(celé! Ne jen to vytržené z kontextu) namísto čtení tak maximálně zmanipulovaných médií, která vše ráda překrucují(v tomto případě ku prospěchu Hillary) a papouškování názorů celebrit, protože ty za to byly ve většině případech placené a navíc to jsou lidi, kteří žijí někde v Hollywoodu a jejich největším životním problémem je, jestli mají vzít kabelku od Chanelu nebo od Diora. A většina z nich je ráda, že vystudovala střední. Bacha na to, než zveřejníš takový článek, protože teď jsi krásně ukázala, že ani o Trumpovi, ani o Hillary nevíš zhola nic.

2 Eluš-chan Eluš-chan | Web | 11. listopadu 2016 v 12:06 | Reagovat

[1]: Chápu, ale pokud jsi dobře četla, sama jsem řekla, že o tom skoro nic nevím, a že je to čistě můj názor. Nechci nikoho urazit, ani nahrávat na jednu nebo na druhou stranu.

3 Nancy Nancy | Web | 11. listopadu 2016 v 13:22 | Reagovat

[1]: nic take ze by nevedela o com hovori z clanku nevyplyva :D navyse ejde o ziadnu analyzu, len o nazor :D nepapouskuje ziadne ine nazory, pouziva rozum a logiku - krajina plna imigrantov, ktora takmer vykynozila povodne obyvatelstvo teraz narieka, ze k nim chodia imigranti :D a chcu to vyriesit postavenim steny na hranici, kde uz davno je bud stena, alebo pletivo s ostnatym kablom :D tebe sa len nepaci, ze sa netesi z trumpovho vitazstva.

A inak, Elus, ak chces pista o politike, mala by si sa asi priklonit na nejaku stranu. Aj ked uznavam, ze v tomto pripade je to sakra tazke.

4 Zuzka Zuzka | E-mail | Web | 11. listopadu 2016 v 14:04 | Reagovat

Ahojda! Náhodou já Vás strašně moc chválím, že se už v tomto věku zajímáte, co se ve světě děje. Nikdo učený z nebe nespadl a i pro normálního člověka, co už je dávno dospělý nebo v důchodu (tam vůbec), je těžké se ve zprávách zorientovat.

Pokud můžu doporučit Vám i čtenářům vašeho blogu, vždy si dávejte věci do kontextu s tím, kdo je řekl nebo napsal.

Když kněz bude negativně mluvit o tom, že je špatné, pokud homosexuální pár adoptuje dítě, tak je to proto, že je zaujatý názorem a náboženstvím a kope za klasickou rodinu. Kdo ale vidí srdcem, ví, že lepší nějaká rodina, než žádná.

Pokud mohu doporučit, tak pokud se nezměnila kvalita, Respekt je velice dobrý časopis, a píše to tak, že i když nic o něčem nevíte, tak vás to baví a začínáte to chápat... Ale, půlku ho vlastní Schwarzenberg - je to o lidech. Já mám třeba pana KS ráda, takže  pro mě to problém  není. Respekt se snaží být i přesto nestranný, ale tak nikdy nevíte...

Nedávno mi třeba pan Antonín Baudyš málem zkazil důvěru v tento plátek, protože ho dost hnusně pomluvil. Už jsem mu to málem věřila, než jsem si uvědomila, že se jedná o těžkého rusofila - bohužel, jelikož se jedná o velice známého astrologa, který v podstatě na lidi působí tak, že ví více, než běžný člověk, tak se mu tu proruskou propagandu daří šířit. Navíc je to člověk, který propadl konspiračním teoriím, které jsou občasi velice zajímavé a i když mohou být pravdivé, tak bacha na ně, jsou psané tak, aby dávaly smysl, ale pravda může být úplně jinde.

Tak to jen něco málo k té orientaci. Pokud máte Rusko ráda (což v článku netvrdíte, to píšu jen jako příklad), tak je jasné, že se vám zase budou spíše zamlouvat právě třeba jeho. Ale tak to už je o lidech.

Bez ohledu na politiku, člověk by měl koukat na morální hodnoty. Člověk nemusí ani politice rozumět, ale když vídí člověka, který se vyjadřuje brutálně a agresivně na adresu skupin či kohokoliv jiného, je bezohledný, sebestředný, všechny, kdo nejsou na jeho straně, uráží, tak věřte své intuici... Není to dobrý člověk...

Dobrý politik musí mít i trochu duši a ne jen mozek... Ale to je můj názor a věřím, že spousty dalších lidí také, i když je tu i velká část národa, co charakter a duchovnost prodala za geniální mozek a za své vlastní soukromé osobní zájmy. (Ano, každý myslíme na sebe, ale třeba já si myslím, že je potřeba hledat cestu pro obě skupiny národa - pravičáky i levičáky, zaměstnance i zaměstnavatele).

Samozřemě někdy politik musí dělat i nepopulární kroky, ale musí to většina národa chápat -  a národ často nechápe, protože se nedělá osvěta, politici se raději pomlouvají sami mezi sebou, než aby dělali osvětu a lidem vysvětlovali... A poukazovali na to, co se jim povedlo a ne co se nepovedlo konkurenci.

Politik, který působí jako "hlásná trouba lidu" je většinou jen populista. A teď opět jen můj názor - jak poznat, že politik není populista? Když přijde a prosadí něco, co třeba moc lidé nechtějí a za pár let se zjistí, že vlastně udělal dobře. Osobně si třeba myslím, že to byly poplatky u lékařů, i když asi to nebylo také úplně domyšlené, když už je to zase zrušené... No, tak bych mohla pokračovat do nekonečna...

Jinak ještě jendou chválím článek, je i príma napsaný a více takových lidí a blogerů, jako jste Vy (lidí, co nejsou lhostejní a chápou širší souvislosti). :-)

Tak pěkný den! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama