Srdce z kovu a plíce z papíru

26. listopadu 2016 v 9:54 | Elianna |  Svěřování se
Související obrázek
(zdroj: popsnip.com)

Je pozoruhodné, jak hlídané a přesto nehlídané kouření u nezletilých je. Jako hlavní zlom je podle mě samotné vyřčení věty jako "Kouřit se smí od 15, ale kupovat cigarety až od 18".
Chápu, že je to myšleno tak, že pokud máte svolení rodičů (Chtěla bych vědět, kolik takových je... Ale i v mém okolí je alespoň jedna holka).

Ale proč že o tomhle vlastně píšu?

Sama jsem kuřák, a moc dobře vím, že mi kouření škodí a akorát mi zhoršuje už tak podivuhodně udržované zdraví.
Je to však pocit uklidnění a zabavení co mě nutí pokračovat.

Čekám na někoho- zapálím si.
Mám čas před nějakou domluvenou "schůzkou"- zapálím si
Někdo si zapálí přede mnou a já vím, že mám taky- zapálím si

Je to spíš vybetonovávání času, když bych to takhle řekla. Je pravda, že kouřím vcelku hodně (Tím nemyslím několik krabiček denně, to zase ne), ale to víte, když můžu, tak můžu.

Ani nevím, jak je možné, že jsem zrovna já začala kouřit. Od dětství jsem k tomu měla odpor, nikdy jsem na to nesáhla, a pak to přišlo. První "štípnuté" cigarety od mámy, pak si to necháte kupovat staršími, a na konec sejdete prakticky kamkoliv ve městě a koupíte si sami.

Můj názor na kouření, je asi takový, že bych nedovolila kouřit dětem pod 15. Jednak v tomhle věku už alespoň trochu přemýšlíte jako dospívající (tedy, měli byste) a taky jste za sebe zodpovědní o něco víc, jelikož máte občanku a nějakou tu zodpovědnost, tak co? Je na vás, jestli si zapálíte v 13, 15, nebo v 18, popřípadě to nezkusíte vůbec.

Je jen jedna věc, kterou bych chtěla poprosit všechny ty nekuřáky, kteří proti nám něco mají...

Podívejte se, existují i ohleduplní kuřáci, a to, že potkáte s prominutím blbečka, který není ochotný od vás odstoupit když si zapálí ani když ho slušně požádáte, je prostě normální. Na druhou stranu, pokud máte takový problém s kouřením, proč se nám nevyhýbáte? (Samozřejmě pokud to jde). Jenže uznejte, to že jste v parku, kde se normálně může kouřit a nikde není napsané že ne, a vy si tam projedete kočárkem a sednete si na lavičku vedle skupinky kouřících lidí (Ano, stalo se mi to, a ne jednou) a najednou se rozhodnete na ně peskovat aby to típli, že VY to nebudete čichat? No dobře, tak se seberte a vypadněte na druhou stranu parku. Tak už to jaksi nedosáhne. O kuřáckých kavárnách a podobně se bavit nebudu, tak je to prostě jasné.

Nuže, snad nezním jako jednostranný radikál, ale je to prostě můj osobní názor.

Hezký den přeje Eluš.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 16:18 | Reagovat

Já jsem kuřák, ale kouřím docela málo, spíš jen když jdu někam na pivo nebo tak, takže kouřím v hospodě nebo na balkóně a vzhledem k tomu, že jdu jednou za den večer zakouřit si, tak mi je peskování sousedky fakt jedno, tak si to na těch 5 minut jednou za den zavře. Hospoda je kuřácká, takže nekuřák ať si jde tam, kde se nekouří.

Pořád lepší, než abychom se někde potloukali jako feťáci nebo alkoholici.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama