Kubo and the two strings

2. prosince 2016 v 13:37 | Elianna |  Recenze na vše k čemu mám co říct
(zdroj: Youtube kanál-EvilTerrier)

Jak jsem si tak všimla, rok 2016 je plný novinek ve světě kinematografie. S tím přichází i nová pohádka od studia Laika (tvůrci nám představili např. Koralínu a svět za tajemnými dveřmi)

Neumím v tak krásných animácích hledat chyby, takže předpokládejte, že tato "recenze" bude pouze shrnutí mých osobních kladných názorů na tento snímek. (Ale možná se i tak nějaké ty chybičky najdou)

Ztvárnění animace, v podobě do posledního detailu kreslených postav a prostředí, mi už při prvních záběrech bralo dech a nemohla jsem uvěřit, jak je vůbec někdo schopen takové postavy nakreslit. (A to jsem netušila, že je celá pohádka kreslená ručně!)
Tím nechci říct, že animované pohádky, dělané počítačově jsou horší, či snad opovrženíhodné. To rozhodně ne. Ovšem po shlédnutí filmu, jsem byl opravdu překvapena, že tak krásné, dechberoucí záběry, při kterých tiše a netrpělivě čekáte co se bude další minutu filmu dít (přesněji řečeno, čekáte jak si s animací tvůrci poradí i nadále), někdo opravdu kreslil s tužkou v ruce... No, z mého pohledu smekám před autory.

Když opominu animaci, i příběh samotný byl velmi silný. Neřekla bych poutavý, protože byl pozvolnější, a nebylo tam nic, co by vás přišpendlilo k sedačce a vy jste netrpělivě čekali na nějakou velkou akci (podotýkám, že je zde opravdu několik částí, kdy platí to, co jsem napsala v odstavci před tímto. Celkově je však film klidný a nic moc se v něm neděje.)


Nuže, pokud si z toho alespoň něco vezmete a přeberete, mohu film doporučit. Jen pokud vám nevadí občasné dlouhé scény, hodně barev a hudby, a občas trochu předvídatelnou budoucnost v ději.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama