Jsem asi trochu jiná...

10. ledna 2017 v 20:58 | Elianna |  Svěřování se

Ačkoliv je téma Islámu velmi otevírané téma, k nám do hodin občanky se dostalo prakticky jen jednou. I za tu pohou jednu hodinu jsem však zjistila, že naše "české hlavičky" prostě uvěří všemu, co je ukázané v televizi, a neřeší druhou stranu mince. Proč taky? Vždyť jsou nám informace podávány na zlatém podnose, bez jakéhokoliv "receptu a složení", tak proč se v nich hrabat?

První "problém" byl nejspíš už když jsme překládali malé projekty, spíše letáky na předem vybranou událost. Já si vybrala trh cestovního ruchu, a nejen že jsem doprostřed nakreslila zeměkouli, z jedné strany eskymáka, z druhé afričana, ale dovolila jsem si do rohu dokreslit muslimku s tureckou vlajkou. (Chtěla jsem vyjádřit jak sever, tak jih, tak východ- západ mě nenapadl nijak zajímavě ztvárnit, ale evropany a američany prostě nerozeznáte jen tak)

Okamžitě padl pohled na muslimku, nakreslenou v rohu pod tureckou vlajkou.
Dobrá, nakreslila jsem ji v typickém černém nikábu (kdy jsou vidět jen oči), ale to k tomu prostě patří. Je to jediné, co mě napadlo.
To se však už strhla pozornost jen na ni. "To jsi tam nakreslila muslimku? A proč?"...PROČ ASI?
Jak mám ztvárnit jiné světové komunity, když američani, evropani, a v podstatě i asiati vypadají skoro stejně?

Přemýšlím nad tím, jestli jsme opravdu ještě pořád tak hluboko zabednění do komunismu. (Já ho nezažila, a ani bych nechtěla, jenže z vykládání, dějepisu, a pár načtených věcí prostě vidím ten rozdíl.)

Žijeme v 21.století a nejsme schopni přijat lidi ze stejné planety, ba stejného kontinentu, či snad stejné země, a přitom si budeme hrát, jak chceme objevit mimozemskou civilizaci.

JAK?! Když nejsme schopni respektovat se navzájem?

Lidi jsou prostě tvrdohlaví a hloupí... Nerada to říkám, ale češi hlavně. A to mě vcelku mrzí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama