Únor 2017

Zameškávání? A měl by to být vůbec problém?

1. února 2017 v 19:48 | Elianna |  Svěřování se
Dnešní článek bude zase z toho školního soudku.
Pokud se zde objeví nějací Zlíňáci, jistě mi dají za pravdu, že dnešní doprava (spíše tedy počasí) byla katastrofální. Autobusy nejely, všude sněhu po kolena, závěje. A to pro někoho, kdo 6:50 má odjet z nádraží do Luhačovic, a ze zastávky, která je od autobusáku asi 6-7 minut, mu to trvá víc jak půl hodiny, je trochu větší problém.


(Autor fotky: Tomáš Kodydek, zdroj: FB stránka "Co miluji ve Zlíně")

Ale abych se dostala k věci... Zamýšlím se nad tím, proč by vlastně střední škola měla řešit docházku. Ano, jistě, pořád je to pro nás studenty "povinná školní docházka" (ve vztahu ke škole, na kterou jsme byli přijati), ovšem na druhou stranu, jsme se do školy jít rozhodli sami, takže by to neměl být problém ne?
Teď to nemyslím ve vztahu k nám, kteří jsme dnes ani nedojeli, ale spíš ke studentům, kteří mají hodně zameškaných hodin.
Chápu, že je na to škola naštvaná, ale musí to vůbec řešit? A co když budou mít 18? To se jich budou ptát, jestli je to pravda? Krom toho, maturitu děláme všichni, takže je v našem zájmu do školy chodit, abysme ji udělali ne?

Neříkám, že by se měla docházka "zrušit", ale rozhodně by se kolem toho neměl dělat takový cirkus. Hlavně na střední škole, kam se dostaneme jen když nás "vyberou".

S ohledem na základky na to mám jiný názor, ale to už radši rozebírat nebudu. Užila jsem si toho dost.

Přeji krásné prožití zimních radovánek, když už nám konečně nasněžilo, a těším se u dalšího článku!

Blogerka Elianna