Duben 2017

Jste si jistí, že znáte hloupého člověka?

23. dubna 2017 v 20:27 | Elianna |  Svěřování se
Výsledek obrázku pro stupid

Pojem "Hloupý člověk" je sporný...

Každý z nás určitě alespoň jednou v životě někoho nazval "hloupým", "blbým", "idiotem", nebo jiným synonymem.
Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč toho daného člověka vidíte právě v tomhle světle? Je to pro jeho výstřední chování, které vás otravuje? Je to proto, že se daná osoba jeví známky odlišnosti? Nebo si prostě říkáte, že když se nepodobá většině, tak prostě musí být hloupý?

Všichni jsme něčím odlišní, a tak se vymykáme jistým "standardům", které nám naše společnost ukládá. Jsi holka, tak se tak oblíkej a chovej. Jsi kluk, tak se chovej mužně, jinak z tebe bude hlupák.

Ale co přesně je člověk, kterého nazveme hlupákem? Je to opravdu jen někdo, kdo se chová jinak, než říká společnost? Je to někdo, kdo má špatné známky ve škole? A proč se vlastně takové názvy používají, když nemají určitý význam?

Za mě jsou tahle slova jen výmluvou, jak někoho hodit do jednoho pytle, anižby jsme se pokusili jen z části analyzovat důvody jeho chování. Možná to má prostě v povaze. Možná tak byl vychován. A možná je mu svět někde, a chová se tak, jak sám chce.

Takže proč bysme ho měli kritizovat, když mi sami raději sklopíme hlavu a jdeme s davem jen proto, aby se jevištní světlo neobrátilo přímo na nás, a neosvítilo naši osobu ve tmě mezi tolika stejnými lidmi?


Vztahy na dálku mají smysl

22. dubna 2017 v 12:48 | Elianna |  Svěřování se

Kde kdo slýchá, že vztahy na dálku jsou k ničemu. Nevydrží, skončí to rozchodem, minimálně se začnou navzájem podvádět, a podobné věci.

Chci aby ti, kteří tohle říkají, věděli jednu zásadní věc. Jde především o ty dva, jestli to vydrží nebo ne. To, že vy jste zvyklí mít toho člověka u sebe denně, sice znamená, že byste bez něj rok (který jsme bez sebe prožily právě my dvě) nevydrželi, ale kdybyste museli, tak to překousnete.

Sama přiznávám, že je to těžké, ale trpělivost přináší růže a těch bysme si měli všichni vážit.

Vracím se z hrobu

14. dubna 2017 v 13:31 | Elianna |  Svěřování se

Ach jo

Mít tolik času, a přitom vůbec nepsat, je jako být vyhladovělý k smrti a zastavit se před švédským stolem.

Musím se ale pochválit, daří se mi psát alespoň povídky. Jaké? V poslední době Hetalia a Naruto... (Protože když už budu ten Sasuke na AF 2017 tak o tom přeci musím něco vědět)

Ano, jak jste se právě dozvěděli, mé úžasné já se jeden celý den bude promenádovat po výstavišti v Brně v cosplayi Uchihy Sasukeho, s doprovodem Gaary (a nejspíš i Naruta, ale ten není jistý)
A ikdyž v tom vypadám jako idiot, alespoň nebudu 3 dny v jedné postavě... ač v jiných cosplayích.
Pokud se tedy někdo z vás, kteří popřípadě zabloudíte na můj blog (Kdo to ale je, když nepíšu, že?), objevíte na AF a chtěli byste mě vážně moc vidět... hledejte prostě Uchihu. Nemyslím, že jich tam bude moc... Nepamatuju si že bych tam někdy někoho takového potkala (Jak taky jinak když před tím jsem to neznala a byla jsem tam jen dvakrát, že)

Každopádně, otevírám novou rubriku s Naruto povídkami.
Pokud někdo mermomocí chce, abych mu napsala povídku, můžu to zkusit. Nic ale neslibuju a jestli se na to vybodnu, tak se na to prostě vybodnu. (protože správný přístup je správný přístup)

Tak tedy, sbohem přátelé. Snad se brzy uvidíme u dalšího článku a tentokrát už o něčem zajímavém... Třeba... Pár dílů povídky? Kdo ví...