Jste si jistí, že znáte hloupého člověka?

23. dubna 2017 v 20:27 | Elianna |  Svěřování se
Výsledek obrázku pro stupid

Pojem "Hloupý člověk" je sporný...

Každý z nás určitě alespoň jednou v životě někoho nazval "hloupým", "blbým", "idiotem", nebo jiným synonymem.
Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč toho daného člověka vidíte právě v tomhle světle? Je to pro jeho výstřední chování, které vás otravuje? Je to proto, že se daná osoba jeví známky odlišnosti? Nebo si prostě říkáte, že když se nepodobá většině, tak prostě musí být hloupý?

Všichni jsme něčím odlišní, a tak se vymykáme jistým "standardům", které nám naše společnost ukládá. Jsi holka, tak se tak oblíkej a chovej. Jsi kluk, tak se chovej mužně, jinak z tebe bude hlupák.

Ale co přesně je člověk, kterého nazveme hlupákem? Je to opravdu jen někdo, kdo se chová jinak, než říká společnost? Je to někdo, kdo má špatné známky ve škole? A proč se vlastně takové názvy používají, když nemají určitý význam?

Za mě jsou tahle slova jen výmluvou, jak někoho hodit do jednoho pytle, anižby jsme se pokusili jen z části analyzovat důvody jeho chování. Možná to má prostě v povaze. Možná tak byl vychován. A možná je mu svět někde, a chová se tak, jak sám chce.

Takže proč bysme ho měli kritizovat, když mi sami raději sklopíme hlavu a jdeme s davem jen proto, aby se jevištní světlo neobrátilo přímo na nás, a neosvítilo naši osobu ve tmě mezi tolika stejnými lidmi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama