Existuje v dnešní době štěstí?

6. července 2018 v 18:46 | Elianna |  Svěřování se
Možná to zní trochu košér, možná je to neustále okecávané téma, a možná je to něco, na co se každý z nás podvědomě ptá každý den. Ať tak či onak, tuhle otázku si každý alespoň jednou položil a odpovědi se lišily.

"Štěstí je, mít peníze. Když máte peníze, máte všechno. A všechno, je štěstí." I takto lidé přemýšlí. V dnešní době, kdy si bez peněz nezařídíte snad nic. Máte hlad? Jděte si koupit jídlo. Jste nemocní? Zaplaťte si tu léčbu. Chcete pracovat a vydělávat? Fajn, plaťte si zdravotní pojištění.

Samozřejmě jsou tyto věci pro život nutné, neboť nikdo z nás nevydrží bez jídla, vody, a v nemoci. A přesto vám nikdo neřekne na otázku "Co je tvůj životní cíl?" odpověď "Štěstí", jenže přesně takto to vidím například já. Nepotřebuju mít peníze, potřebuji štěstí, protože ono mě dovede k lásce a láska, ta se může budovat s jakýmkoliv základem. Buďto finančním, nebo citovým.

Pokud se však mám zeptat sama sebe, nevím co bych měla říct. Je to ono štěstí? Je to láska? Je to budoucnost, kdy přijdu z práce domů, po jakkoliv hnusném dni, a tam na mě bude čekat člověk, kterého miluju, který by pro mě uděla cokoliv? Člověk, v jehož náruči se cítím v bezpečí a milována. To, je můj životní cíl. Cítít se v bezpečí u sebe doma, s člověkem kterého miluju, se kterým chci prožít zbytek života.

Image result for luck
Zdroj: https://si.wsj.net/public/resources/images/BN-XR759_LUCK_FR_20180301105736.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama